eFeMPROJE EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ...HİBE PROJELERİ MERKEZİ...GİRİŞİMCİLİK...KOSGEB-KOBİ..GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANI...TÜBİTAK...KIRSAL KALKINMA PROJELERİ (KKYDP)...IPARD DESTEKLERİ...TARIM...HAYVANCILIK...SANAYİ...KIRSAL TURİZM...PROJE YAZILIM...EĞİTİM...AB DESTEKLERİ...AB HİBELERİ...AKSARAY
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/eFeMPROJE
  • Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar....
  • Tek başına bile çalışsan, sanki birileri gözlüyormuş gibi çalışacaksın...
  • Erişmek istediği bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan da zevk almazlar....
  • Çalışmayı sevenler, işlerini yapmak için daima vakit bulurlar....
  • Uğraş,didin,düşün,ara,bul,koş,atıl,bağır; durmak zamanı değil, çalışmak zamanıdır...
  • Çalışma uçup gidebilen bir alışkanlıktır;bırakması kolay,yeniden başlaması zor bir alışkanlık...
  • Çalışma , doğanın anasıdır ; mutlak bir dinlenme ölüm demektir...
  • Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı, olmak şarttır...
  • Çalışacağım, kendimi hazırlayacağım ve bir gün şans kapımı çalacak...
  • Durmak ölüm, taklit uşaklıktır; çalışmak ve yetişmek ise hayat ve hürriyettir...
  • İçinde çalışma olmayan hayat suçtur. İçinde sanat olmayan çalışma ise vahşiliktir...
  • Asla umutsuzluğa düşmeyin; ama eğer düşerseniz, umutsuzca çalışmaya devam edin...
  • eFeMPROJE EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ www.efemproje.com
  • Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir...
  • ”Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk)
METİN KURT
PROJECT SPECIALIST
İLETİŞİM

 efemproje iletişim

 efemproje@efemproje.com
-0541 867 6336
-0541 867 6308

KOSGEB
 KOSGEB DESTEKLERİ eFeMPROJE
DIŞ TİC.DESTEKLERİ
 DIŞ TİCARET DESTEKLERİ eFeMPROJE
MALİYE BAKANLIĞI
 MALİYE BAKANLIĞI DESTEKLERİ eFeMPROJE
ORMAN SU İŞLERİ BAK.
 ORMAN VE İŞLERİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ
TARIM KREDİ KOOP.
 TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOP.DESTEKLERİ
TÜBİTAK
 TÜBİTAK DESTEKLERİ eFeMPROJE
GIDA TARIM HAYVANCILIK
 GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI
ULUSLARARASI FONLAR
 ULUSLARARASI KURULUŞLARA AİT FONLAR
TOBB DESTEKLERİ
 TOBB DESTEKLERİ
ENERJİ DESTEKLERİ
 ENERJİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ eFeMPROJE
BÜYÜKELÇİLİK FONLARI
 BÜYÜKELÇİLİK FONLARI
YERLİ-YABANCI VAKIF FONLARI
 YERLİ VE YABANCI VAKIFLARA AİT FONLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam170
Toplam Ziyaret766116
Site Haritası
Gazze için Ulu Camii'den Yükselen Ses ''Filistin Yalnız Değildir ''

Aksaray' da Filistin’e Destek Programı Cuma namazı çıkışı Aksaray Ulu Cami önünde Gerçekleştirildi.

Programa; Aksaray Valisi Mehmet Ali KUMBUZOĞLU, Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren DİNÇER, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay ARIBAŞ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet TÜZÜN, Ak Parti İl Başkanı Hamza AKTÜRK, MHP İl Başkanı Burhanettin KARATAŞ, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı K. Serkan ŞİMŞEK, Hüdapar il Başkanı Bedih ÇİFTÇİ ,Gelecek Partisi İl Başkanı Gafur YILDIZ, Saadet Partisi İl Başkanı Levent  Serdar ŞAHİN, İl Müftüsü Veysel IŞILDAR, Kurum Amirleri, STK Platform Başkanı İlhan DEMİR, STK başkanları ,Parti yöneticileri , Gaziler ve şehit yakınları  ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Filistin’e destek amaçlı yapılan programda İsrail’in işgali sonucu açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden 100’lerce kişi için İl Müftüsü Veysel IŞILDAR tarafından gıyabi cenaze namazı kılınıp tekbirler getirilerek İsrail’i protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yapıldı.


Verenel Derneği Başkanı Serdar SEYİRDEN yaptığı ortak basın açıklamasında; 

“İsrail zulmünü lanetliyoruz soykırıma hayır diyoruz. 1917 yılında İngilizlerin saldırısı neticesinde Osmanlı Ordusu Filistin’den çekilmek zorunda kalmış; o andan itibaren önce İngilizler, ardından Siyonist terör örgütleri, 1948’den itibaren de İsrail, Filistinlilere yönelik sistematik soykırım uygulamışlardır.
 

100 yılı geçkin sürede yüzbinlerce Filistinli katledilmiş, milyonlarcası topraklarından sürülmüş, kalanlar ise Gazze Şerdi ve Batı Şeria da açık hava hapishanesine mahkûm edilmişlerdi.
Filistinlilerin maruz kaldığı insanlık dışı dramın tarihte örneği yoktur. Filistin halkı, her türlü hakları ellerinden alınmış, açlığa, susuzluğa, yokluğa terkedilmiş, bizzat kardeşleri taralından yalnız bırakılmış, uluslararası hukuktan mahrum şekilde hayatta kalma mücadelesi vermektedir. 

İsrail’in sistematik kitlesel saldırılarında bebek, çocuk, kadın, hasta, yaşlı, hemşire, doktor, gazeteci, okul, hastane ayrımı yapılmamakta, her yıl binlerce masum hayatını kaybetmekte, buna rağmen dünya soykırıma sessiz kalmakta, hatta İsrail’e koşulsuz, karşılıksız destek vermektedir. Birleşmiş Milletler ve Batılı güçlü devletler, tarihe kara bir leke olarak kazınmakta olan Siyonist soykırımı görmezden gelmekte, tüm ilkelerini çöpe atmakta, “medeniyet” maskesini çıkararak “barbar” yüzünü sergilemektedir.


Filistin halkının sessizce ölmek ya da savaşarak ölmek dışında hiçbir seçeneği bulunmamaktadır. Altını çizmek isteriz ki, Filistin halkının, özellikle Gazze Şeridi’nde yaşayan mazlumların, insanlık dışı saldırılara, katliamlara ve soykırıma karşı verdiği mücadele bir istiklal mücadelesidir, haklı bir mücadeledir, meşru bir mücadeledir. 

Bizler, Aksaray STK Platformu’nun üyeleri olarak, öncelikle Filistin halkının bir asrı geçen umut, heyecan, sabır, dinamizm ve kahramanlık dolu mücadelesini hürmetle selamlıyoruz.

Bu kadar yokluğa, bu kadar terk edilmişliğe ve yalnızlığa rağmen, bir halkın, umudunu ve azmini hiç yitirmeden direniyor olması her türlü övgüyü ve takdiri hak etmektedir. Ayrıca belirtmeliyiz ki, Filistin halkının şanlı direnişi, sadece bir milletin var olma direnişi değil, aynı zamanda Kudüs savunmasıdır, yani İslam Ümmet’inin onur mücadelesidir. Kararlılık ve direnişleriyle İslam dünyasına öncü olan Filistinlilere her şart altında yardım etmeye, hiçbir şey yapamadığımız zamanlarda gönülden dualarımızı göndermeye devam edeceğiz.


Israil, Gazze’ye yönelik terör saldırılarını derhal durdurmalıdır. Birleşmiş Milletler insanlığın gözü önünde insanlığın katledilmesini önlemelidir. 

İslam ülkeleri ve Arap devletleri İsrail’in kural tanımazlığı ve şımarıklığı karşısında net, kararlı, cesur adımlar atmalıdır. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti kurulmalıdır. Filistin yalnız değildir. Özellikle Türkiye her zaman tüm imkanlarıyla Filistin’in yanında olmuştur ve olmaya devam edecektir. 

Aksaray STK Platformu olarak Filistin davasını sarsılmaz şekilde savunmayı sürdüreceğiz. Yaşanan katliam ve soykırıma sessiz kalmayacağız. Hakkın, adaletin, insani değerlerin safında yer alacak, mazlumun yanında, zalimin karşısında duracağız. “Ama“lara, “fakat”lara aldırmadan, stratejiler, planlar, kurgular, senaryolar karşısında Allah’ın da bir hesabı olduğunu aklımızdan çıkarmadan, “inanıyorsanız, üstünsünüz” düsturuyla var gücümüzle ve en gür sedamızla Filistin’in yanında olmayı sürdüreceğiz. Filistin yalnız değildir. Filistin direnişi onurumuzdur” diyerek sözlerine son verdi.
ANA SAYFA

  
439 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
EMLAK-OTOMOBİL

 Emlak Danışmanlığı Sertifikası
BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ
BİLGİ DENİZİ
 BİLGİ DENİZİ
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
 mobilya/efemproje
PLANOTEK MÜH
 planotek
ŞAHİNSAN MÜHENDİSLİK
 şahinsan mühendislik
AKSARAYHABER.NET
Sizin Sesiniz Sizin Siteniz
Takvim
eFeMPROJE