eFeMPROJE EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ...HİBE PROJELERİ MERKEZİ...GİRİŞİMCİLİK...KOSGEB-KOBİ..GİRİŞİMCİLİK İŞ PLANI...TÜBİTAK...KIRSAL KALKINMA PROJELERİ (KKYDP)...IPARD DESTEKLERİ...TARIM...HAYVANCILIK...SANAYİ...KIRSAL TURİZM...PROJE YAZILIM...EĞİTİM...AB DESTEKLERİ...AB HİBELERİ...AKSARAY
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/eFeMPROJE
  • Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar....
  • Tek başına bile çalışsan, sanki birileri gözlüyormuş gibi çalışacaksın...
  • Erişmek istediği bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan da zevk almazlar....
  • Çalışmayı sevenler, işlerini yapmak için daima vakit bulurlar....
  • Uğraş,didin,düşün,ara,bul,koş,atıl,bağır; durmak zamanı değil, çalışmak zamanıdır...
  • Çalışma uçup gidebilen bir alışkanlıktır;bırakması kolay,yeniden başlaması zor bir alışkanlık...
  • Çalışma , doğanın anasıdır ; mutlak bir dinlenme ölüm demektir...
  • Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı, olmak şarttır...
  • Çalışacağım, kendimi hazırlayacağım ve bir gün şans kapımı çalacak...
  • Durmak ölüm, taklit uşaklıktır; çalışmak ve yetişmek ise hayat ve hürriyettir...
  • İçinde çalışma olmayan hayat suçtur. İçinde sanat olmayan çalışma ise vahşiliktir...
  • Asla umutsuzluğa düşmeyin; ama eğer düşerseniz, umutsuzca çalışmaya devam edin...
  • eFeMPROJE EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLERİ www.efemproje.com
  • Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Deha yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir...
  • ”Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” (Mustafa Kemal Atatürk)
METİN KURT
PROJECT SPECIALIST
İLETİŞİM

 efemproje iletişim

 efemproje@efemproje.com
-0541 867 6336
-0541 867 6308

KOSGEB
 KOSGEB DESTEKLERİ eFeMPROJE
DIŞ TİC.DESTEKLERİ
 DIŞ TİCARET DESTEKLERİ eFeMPROJE
MALİYE BAKANLIĞI
 MALİYE BAKANLIĞI DESTEKLERİ eFeMPROJE
ORMAN SU İŞLERİ BAK.
 ORMAN VE İŞLERİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ
TARIM KREDİ KOOP.
 TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOP.DESTEKLERİ
TÜBİTAK
 TÜBİTAK DESTEKLERİ eFeMPROJE
GIDA TARIM HAYVANCILIK
 GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI
ULUSLARARASI FONLAR
 ULUSLARARASI KURULUŞLARA AİT FONLAR
TOBB DESTEKLERİ
 TOBB DESTEKLERİ
ENERJİ DESTEKLERİ
 ENERJİ BAKANLIĞI DESTEKLERİ eFeMPROJE
BÜYÜKELÇİLİK FONLARI
 BÜYÜKELÇİLİK FONLARI
YERLİ-YABANCI VAKIF FONLARI
 YERLİ VE YABANCI VAKIFLARA AİT FONLAR
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar26.983127.0912
Euro28.737028.8522
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret689656
Site Haritası
YALDIR TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna Seçildi
YALDIR TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna Seçildi.

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Turan YALDIR, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada

“TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonuna seçildim.

Seçim süreci boyunca bir üretici olarak bizzat tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerimizin hakkını savunacağıma söz vermiştim.

Aksaray tarımı için gelecek yüzyıla damga vuracak Tarımsal Sulama projesi başta olmak üzere birçok projeyi,sorunu ve konuyu gerek Tarım Komisyonunda gerekse Meclis gündeminde sık sık dile getirip üreticilerimizin haklarını savunacağım.” ifadelerini kullandı. YALDIR, seçim çalışmaları esnasında sık sık Aksaray’ın başta tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunları ve ihtiyaçlarından bahsetmiş, bu hususta TBMM’de Aksaray’ın sesi olacağını dile getirmişti. Uzun yıllardır Aksaray’da tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyetleri bulunan YALDIR, Aksaraylı çiftçilerin sorunlarını en yakından bilmektedir. Aksaray nüfusunun yarısına yakını tarım, hayvancılık ile geçimini sağlamaktadır. Aksaray için tarım ve hayvancılığın önemini bilen YALDIR seçim gezilerinde TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görev alarak şehrimizin tarım ve hayvancılık alanında gelişmesine katkı sağlamak istediğini belirtmişti. 14 Haziran Çarşamba günü yapılan komisyon seçimleri neticesinde komisyon üyeliğine seçilen YALDIR Milletvekili seçilmesinin ilk ayında Aksaraylı hemşehrilerine verdiği bir sözü daha yerine getirmiş oldu.

Turan YALDIR geçtiğimiz hafta TBMM 28. yasama döneminin ilk soru önergelerini vererek Aksaraylı hemşehrilerine verdiği sözü yerine getirmiş, Aksaray’ın 20 yılı aşkın süredir gündeminde olan ancak henüz hayata geçmemiş olan Aksaray - Ulukışla Demiryolu Projesi ve Aksaray - Ortaköy Duble Yol Projesi’nin akıbetini sormuştu.

YALDIR Milletvekili seçilmeden önce “Aksaraylı hemşehrilerim beni Milletvekili olmaya layık görürse Aksaray’ın en çalışkan Milletvekili olacağım, Aksarayımızın ve hemşehrilerimizin haklarını her platformda arayacak, ve söke söke alacağım. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda, tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir üretici kardeşiniz olarak görev alacağım, çiftçimizin sesi olacağım, açık ve net söylüyorum, söz veriyorum, taraf olacağım Aksaray’ın ve çiftçisinden sanayicisine, gencinden yaşlısına taraf olacağım.

Coğrafya kaderdir, kötü yönetim ise sadece tarihsizlik. Bizim vizyonumuzda tarımından sanayisine büyük potansiyele sahip zengin bir Aksaray var. Coğrafi konumu itibariyle birçok avantaja sahip şehrimizin bu potansiyelini ortaya çıkaracak, Allah’ın izniyle, kötü talihimizi hep birlikte değiştireceğiz.” demiş, Milletvekili ve Komisyon Üyesi seçildikten sonra ise;

“Anadolu'nun bereketli toprakları başta olmak üzere Aksaray'da üreticimizin ve çiftçilerimizin sorunlarını yakından biliyor ve yaşıyoruz. Aksaraylı çiftçilerimizin artık çiftçi bir Milletvekili var. Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda yine en aktif milletvekili olarak ilimiz ve ülke tarımımız için sorunları çözüme kavuşturma konusunda tüm çabayı göstereceğim.” ifadeleriyle Aksaray’ın haklarını savunma noktasında ne kadar kararlı olduğunu göstermişti.

YALDIR, seçimden önce sık sık dile getirdiği başta Aksaray Ovası Tarımsal Sulama Projesi, ruhsatsız su kuyuları, imar planı yapılmamasından kaynaklı köy ve beldelerimizde yaşanan arsa sorunları, şeker pancarındaki yetersiz kota uygulaması, bozuk arazi yolları gibi konuları artık TBMM’de görev aldığı Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda gündeme getirip, Aksaray’ın yıllardır hasret kaldığı hizmetlere kavuşmasını sağlayacak gibi duruyor.

Milletvekili YALDIR, “Şehrimiz hayvancılık potansiyeli bakımından ülkemizin en önemli illerinden biridir. buna rağmen, hükümetin yanlış hayvancılık politikaları yüzünden üreticilerimiz geçim sıkıntısı çekmektedir.

Atalarımızın mirası ve en iyi bildiğimiz meslek olan tarım ve hayvancılık bütün cazibesini yitirmiş durumdadır. 2022 yılında, yanlış hayvancılık politikaları yüzünden Türk üreticileri olarak anaç varlıklarımızın yaklaşık %35’ini kesime gönderdik. Süt ve et üreticilerimiz başta olmak üzere hayvancılık yapan üreticilerimizin yem, elektrik, akaryakıt ve diğer girdilerinin çiğ süt ve karkas et satış paritesine endekslenmesi ve ürün kalitesinin artırılması için gerekeni yapacak, hayvancılıkla uğraşan başta gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimizin işlerini huzur ve bereket içerisinde yapmalarını sağlayacak, gençlerimizin gelecek kaygısını ortadan kaldıracağız.” ifadeleriyle hayvancılık ile ilgili sorunlara vakıf olmanın dışında sorunlarla ilgili çözüm önerilerinde bulunarak mecliste Aksaray için yapıcı muhalefet yapacağını göstermiş olmaktadır.

Umarız, Turan YALDIR’ın çalışmaları şehrimizin diğer Milletvekillerine de örnek olur ve Aksaray hakettiği hizmet ve yatırımlara bir an önce kavuşur.


ANA SAYFA
  
112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
EMLAK-OTOMOBİL

 Emlak Danışmanlığı Sertifikası
BİLGİSAYAR İŞLETMENLİĞİ
BİLGİ DENİZİ
 BİLGİ DENİZİ
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
 mobilya/efemproje
PLANOTEK MÜH
 planotek
ŞAHİNSAN MÜHENDİSLİK
 şahinsan mühendislik
AKSARAYHABER.NET
Sizin Sesiniz Sizin Siteniz
Takvim
eFeMPROJE